Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Morze radości i łaski

Radosne głoszenie Zmartwychwstałego oraz poszukiwanie tej radości i miłości w sobie - taka idea od początku przyświecała zespołowi Tehalim, który działa przy parafii pw. św. Ludwika we Włodawie.

Tehalim istnieje niemal dziesięć lat, a znany jest głównie z obecności podczas niedzielnej Mszy św. o 12.00. Zespół ewangelizuje także w innych parafiach, jest zapraszany na śluby i uroczystości pierwszokomunijne. Prowadzi również działalność charytatywną na rzecz dzieci. W 2009 r. ówczesny proboszcz parafii pw. św. Ludwika o. Stanisław Jarosz zaproponował kierowanie scholą dziecięcą Rafałowi Rędziniakowi, który już wcześniej prowadził zespół dziecięcy, jednocześnie był członkiem zespołu młodzieżowego. - Od momentu rozpoczęcia pracy z dziećmi wprowadziłem pewien rytm, którego najważniejszym elementem było uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii o 12.00.

Dotąd dzieci śpiewały raz w miesiącu, o ile były dobrze przygotowane. Msza św. w południe stała się centrum naszych wszystkich planów i działań – opowiada R. Rędziniak. Na okoliczność Mszy o 12.00 powstała nawet piosenka pt. „Dwunasta”. – Mówi o tym wyjątkowym spotkaniu z Bogiem w samo południe. Po tylu latach wciąż wykonujemy ją na rozpoczęcie Eucharystii – wyjaśnia kierownik zespołu.

Po niej powstało wiele innych autorskich utworów: „Hymn” – napisany na Paulińskie Dni Młodych, które odbyły się we Włodawie w 2012 r., „Będziesz czytał Biblię codziennie” – skomponowana z myślą o roratach w okresie adwentowym, „Przyjmij Panie”, „Zwycięzcy” oraz wiele innych. Kompozycji jest już tyle, że zespół postanowił nagrać płytę, która ma szansę ukazać się w czerwcu 2019 r. ...

Joanna Szubstarska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł