Aktualności
Motocyklisto - bądź rozważny

Motocyklisto – bądź rozważny

Okres wakacji, a szczególnie ładna, słoneczna pogoda zachęca do jazdy motocyklem. Na drogach można zauważyć wzmożony ruch jednośladów. Przyłączamy się do apelu Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, która nawołuje wszystkich fanów „dwóch kółek” o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Uszkodzenia asfaltu, do tego piach na jezdni oraz wzmożony ruch, to potencjalne zagrożenie dla motocyklistów. Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna. 
Większość motocyklistów na naszych drogach to ludzie respektujący przepisy. Są to osoby świadome zagrożeń. Niestety zdarzają się tacy, u którychgórę nad rozsądkiem bierze brawura i brak poszanowania dla bezpieczeństwa innych. Często się zdarza, że kierujący swoim szybkim i ciężkim pojazdem, nie jest w stanie nad nim zapanować, a wtedy nierzadko dochodzi do nieszczęścia. 

Przypomnijmy, że taki pojazd nie posiada ani pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem, zwykle kończy się tragicznie. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności, przejeżdżanie na czerwonym świetle, wciskanie się między samochody, a w końcu zwykłe popisy.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl o innych kierowcach i ich rodzinach:
– przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości
– nie wymuszaj pierwszeństwa
– wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców
– zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej 
widoczny na drodze

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń. Ze swej strony policjanci, których zadaniem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach, także tym, którzy kierują motocyklami będą stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia.

LA