Aktualności
Musicalowe westchnienia

Musicalowe westchnienia

23 listopada, o 19.00, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert stypendialny Aleksandry Wardak.

Solistka zaprezentuje utwory z najbardziej znanych musicali świata, takich jak „The Phantom of the Opera”, „Les Misérables”, „West Side Story”, ukazując tym samym mieszkańcom miasta piękno musicalu – gatunku łączącego w sobie lekkość muzyki rozrywkowej z wykwintnością muzyki klasycznej. Starannie dobrane utwory przeniosą nas w świat pełen miłości, nadziei, tęsknoty…
Wykonawcami koncertu są kameraliści chóru katedralnego im. ks. Alfreda Hoffmana, którzy doskonalą swoje zdolności wokalne pod okiem ks. prof. Michała Romana Szulika i Barbary Tritt. Uczestniczą oni w różnego rodzaju kursach i warsztatach prowadzonych przez wybitnych fachowców w dziedzinie wokalistyki, nie tylko kształtując swój warsztat wokalny, ale także przygotowując różne projekty muzyczne w Siedlcach i w całej Polsce. W zależności od potrzeb koncertu zmienia się skład zespołu, który oprócz muzyki kościelnej ma w swoim repertuarze utwory świeckie, szczególnie ansamble operowe, operetkowe i musicalowe. 
Zapraszamy!

WA