Diecezja
Źródło: JAG
Źródło: JAG

Muzycznie i rodzinnie

Dwa dni muzycznego święta za nami. W tym roku podczas Hosanna Festival bawiły się całe rodziny.

 
To, co w tym przeglądzie najważniejsze dla muzyków, czyli przesłuchania konkursowe, odbyły się w sobotę, 1 września, w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego. Do muzycznych zmagań przystąpiło osiem zespołów: Arcobaleno (Mińsk, Białoruś), Cijon (Ustronie), Dwie Korony (Siedlce), Kanaan (Biłgoraj), Niebieskie Owieczki (Ryki), Pobudka (Celestynów), Som Gorsi (Gryfice), Twoje Niebo (Przemyśl). Decyzje jury uczestnicy i publiczność poznali w niedzielę, 2 września, podczas gali finałowej, która odbyła się w siedleckim amfiteatrze.

 Dla wszystkich

Koncert finałowy i gwiazd festiwalu zgromadził w niedzielny wieczór w amfiteatrze i wokół niego spore grono miłośników muzyki religijnej. W tym roku było kilka nowości, które z pewnością wpłynęły na większą frekwencję i sprawiły, że pojawiły się całe rodziny. Program festiwalu został przygotowany tak, aby każdy – od niemowlaka do seniora – mógł znaleźć coś dla siebie. Na terenach zielonych przy amfiteatrze na dzieci czekały dmuchańce: zjeżdżalnia, zamek i basen z piłkami. Chętnych do darmowej zabawy nie brakowało. Podobnie jak do wzięcia udziału w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. A było o co walczyć, bo do wygrania był m.in. rower górski i sesja fotograficzna. Nie zabrakło malowania twarzy, klaunów i balonów dla każdego dziecka!

 Punkt kulminacyjny

Po 18.00 nastąpiła chwila wyczekiwana przez zespoły – ogłoszono wyniki. Grand Prix tegorocznego Hosanna Festival zdobył zespół Twoje Niebo z Przemyśla. Pierwsze miejsce jury postanowiło przyznać zespołowi Pobudka z Celestynowa, drugie – Niebieskim Owieczkom z Ryk, natomiast trzecie – Dwóm Koronom z Siedlec. Zespół Arcobaleno z Mińska na Białorusi otrzymał wyróżnienie.

Obok konkursu festiwalowego rozstrzygnięto również przegląd piosenki pielgrzymkowej. Zagrały zespoły z grupy 9B (Łaskarzew i dekanat łaskarzewski), 2 (katedra Siedlce), 7C (dekanat osiecki), 9D (parafia Okrzeja), 13 (Łosice), 1B (grupa harcerska), 16 (Parczew) i 15B (Komarówka Podlaska). Ich umiejętności oceniali przewodnicy grup, a za najlepszy zespół uznali grupę parczewską. Na zakończenie emocjonującego dnia zaśpiewał zespół Maleo Reggae Rockers.

JAG