Aktualności
Muzyka i integracja

Muzyka i integracja

W niedzielę, 22 czerwca, na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żelechowie odbędzie się piknik rodzinny.

Imprezę organizuje Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej z siedzibą w Żelechowie przy współudziale Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie, WTZ w Żelechowie i MGOK w Żelechowie. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka.

O 13.00 na terenie WTZ zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji darczyńców i przyjaciół KSN. Po nabożeństwie rozpocznie się festyn.

O 14.30 wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu „Jesteśmy trzeźwi”. Pół godziny później wystąpi Zespół Śpiewu i Muzyki Ludowej „Karczmiska” z Leopoldowa. O 16.00 zaprezentują się na scenie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie. Na 17.30 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru – zespołu Luz Band (Hiszpańskie Dziewczyny). W godz. 19.00-24.00 do tańca będzie przygrywał zespół Eden.

Około 16.45 odbędzie się zlot motocyklowy. W godz. 15.00-18.00 na dzieci czekać będzie malowanie twarzy, balonowe cuda, konkursy, szczudlarze i klauni. W planie ponadto: grillowanie i inne pyszności (darmowy biały barszczyk), wata cukrowa i popcorn, punkt krwiodawstwa, zjeżdżalnie, basen z kulkami i trampolina dla dzieci, przejazdy kucykami, pokazy Państwowej Straży Pożarnej i policji z Garwolina, wystawa retro radioodbiorników oraz wycinanek ludowych, wystawa prac uczestników WTZ.

Podczas festynu będzie można wesprzeć materialnie KSN, kupując cegiełkę lub prace wykonane przez uczestników WTZ. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc osobom niepełnosprawnym.

MSZ