Aktualności
„Muzyka u Radziwiłłów”

„Muzyka u Radziwiłłów”

Koncertem instrumentalnego tria 3 lipca w Białej Podlaskiej został zainaugurowany tegoroczny cykl wakacyjnych koncertów muzyki poważnej ph. „Muzyka u Radziwiłłów”. W niedzielę na scenie przed budynkiem szkoły muzycznej zaprezentowało się trio w składzie: Violetta Druliak, Michał Robak i Damian Szymczak.

10 lipca, zobaczymy i usłyszymy kolejny trzyosobowy, tym razem w pełni kobiecy skład: Krystynę Andrukhiv, Zofię Moląg i Violetę Druliak.
W plenerach miejskiego parku usłyszymy osiem występów. To kontynuacja ubiegłorocznego pomysłu, który przypadł Bialczanom do gustu. Jak zaznacza rzecznik bialskiego UM Michał Trantau, inicjatywa doszła do skutku dzięki współpracy prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka, dyrektora szkoły muzycznej Waldemara Robaka oraz fundatora fortepianu senatora Grzegorza Biereckiego. 
W ciągu całych wakacji w Paru Radziwiłłowskim wystąpią uczniowie i absolwenci bialskiej szkoły muzycznej. Początek każdego koncertu w niedzielę, o 17.00. W razie niepogody występy będą odbywały się w sali szkoły.
 

LA