Aktualności
Myśląc o rodzinie

Myśląc o rodzinie

Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej ogłasza nabór na nowy rok akademicki. Celem studium jest kształcenie i formacja osób świeckich do duszpasterskiej posługi Kościoła wobec rodzin.

– Interdyscyplinarne zajęcia pozwolą absolwentom podjąć posługę doradcy życia rodzinnego w poradni rodzinnej, włączyć się w posługę w ruchach i stowarzyszeniach rodzin bądź wesprzeć duszpasterzy w pracy z rodzinami w parafii – mówi dyrektor SŻRDS ks. Jakub Kozak, zwracając uwagę, że do zdobywania wiedzy i do formowanie się w ramach studium zaproszone są także osoby i małżeństwa, które chciałyby podjąć osobistą formację apostolską i intelektualną. Zajęcia w studium trwają dwa lata w soboty od września do czerwca przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Udział w studium jest płatny. Kandydaci do studium powinni być pełnoletni, żyć według zasad Kościoła oraz mieć przynajmniej wykształcenie średnie.
Osoby chętne do 5 września przesyłają zgłoszenia na adres: Studium Życia Rodzinnego, ul. Wyszyńskiego 45, 21-400 Łuków. Przebieg rekrutacji, lista dokumentów potrzebnych oraz ich wzory zamieszczone są na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej w zakładce „Studium Życia Rodzinnego – Rekrutacja”. Wszelkie zapytania można kierować na adres mailowy: studium@drsiedlce.pl.

LI