Opinie
Źródło: WA
Źródło: WA

Na chwałę Bożą!

Parafia w Hrudzie nosi wezwanie Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, zaś kościół - Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wspólnota - jak wyjaśnia przewodzący jej od listopada 2013 r. ks. Jarosław Grzelak - liczy ok. 1,2 tys. osób. Do parafii należą miejscowości: Hrud, Ossówka, Kamieniczne i Rozkosz.- Początki duszpasterskiej posługi ks. J. Grzelaka wiążą się z podjętym dziełem remontu domu parafialnego. Rozpoczęte pod koniec marca tego roku prace są już na finiszu, zaś ich przeprowadzenie - co akcentuje proboszcz - stało się możliwe dzięki zaangażowaniu i hojności miejscowej społeczności. - Większość remontowych prac zostało wykonanych w czynie społecznym przez parafian posiadających uprawnienia w zakresie różnych specjalizacji. Ludzie są bardzo życzliwi i chętni do pomocy - podkreśla ks. J. Grzelak.

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

Remont plebanii objął m.in. wymianę pokrycia dachowego, okien i drzwi wejściowych oraz desek szalunkowych. Budynek został też ocieplony. Prace objęły ponadto wnętrze budynku. Aktualnie wykańczana jest m.in. kancelaria parafialna i salka mająca posłużyć w przyszłości jako miejsce spotkań miejscowej wspólnoty.

Jak wyjaśnia proboszcz, kolejnym etapem zainicjowanych prac stanie się remont świątyni. – Wymiana pokrycia dachowego i okien, do rozważenia jest też kwestia ogrzewania wewnątrz kościoła – sugeruje z uwagą, iż prace remontowe pięknej i zabytkowej świątyni będą wymagały wcześniejszych rzetelnych konsultacji z konserwatorem zabytków. Ksiądz ufa jednak, że przy modlitewnym wsparciu parafian i ich wielkim zaangażowaniu także to dzieło uda się zrealizować – na chwałę Bożą.

Czyż Chrystus uzbrajał swoich apostołów?

W odprowadzeniu ciała aniołka na cmentarz uczestniczyła cała wieś. Lud sam je pochował, „jak dzielny stróż swojej wiary ukląkł i pomodlił się do męczennika i patrona swojej wioski”. ...

WA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł