Aktualności
Na dwóch kółkach po ziemi siedleckiej

Na dwóch kółkach po ziemi siedleckiej

Za powodzeniem Twardej Skóry, czyli wyścigu kolarskiego wokół powiatu siedleckiego, stoją ludzie, dla których jazda na rowerze to największa miłość.

Za nami druga edycja imprezy od samego początku cieszącej się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko regionu, ale i całej Polski. A trzeba przyznać, że zmagania nie są łatwe, bo do pokonania w ramach Twardej Skóry jest 212 km, zaś Małej Twardej Skóry – 109 km. Co ciekawe ten wyścig to nie tylko zmagania sportowe, bo przy okazji organizatorzy chcą popularyzować piękno siedleckiej oraz mazowieckiej ziemi. A nie brakuje tu terenów o wyjątkowo pięknej przyrodzie, które zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że i w tym roku nie brakowało chętnych do udziału. Dla rodzin i znajomych startujących również nie zabrakło atrakcji.

Kolarze wystartowali ze Zbuczyna, ponieważ to gmina Zbuczyn była tegorocznym gospodarzem imprezy. Organizatorem z kolei – Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej we współpracy z gminami, przez które przebiega trasa Twardej Skóry: Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wodynie, Wiśniew i Zbuczyn. Najszybszy w drugiej edycji Twardej Skóry był Piotr Cudny, który pokonał trasę w czasie poniżej 6 godzin (5:55.06). Drugie miejsce zajął Damian Strzała, a trzecie Norbert Szafranowicz. Wśród pań na podium stanęły Agnieszka Ludian, Anna Kopytowska i Agnieszka Zawadzka-Kowalska. Zwycięzcą Małej Twardej Skóry został Łukasz Gajda, który był o sekundę lepszy od Tomasza Siedlanowskiego i o blisko minutę od Łukasza Zdanowskiego. Wśród pań w tej kategorii złoto wywalczyła Monika Szlendak, tuż przed Ewą Starczewską i Dianą Sochacką. Zwycięzcom gratulujemy, podobnie jak wszystkim pozostałym uczestnikom.

JAG