Na fali

Na fali

SKK zaprezentował dobrą dyspozycję i odniósł dwa zwycięstwa.

Po wpadce z Polonią Przemyśl w Siedlcach zespół SKK zaprezentował w dwóch kolejnych meczach zgoła inną dyspozycję, odnosząc dwa zwycięstwa. Do spotkania w Krośnie siedlczanie przystąpili bardzo skoncentrowani i pomni porażki z ostatniej kolejki. Uważna gra siedleckiego zespołu przyniosła mu prowadzenie do przerwy różnica 8 pkt. W kolejnych setach zespół SKK mimo nacisków miejscowych zdołał utrzymać przewagę i wygrać cały mecz 69:62.

Derbową konfrontację województwa mazowieckiego z Rosą Radom w Siedlcach gospodarze rozpoczęli wprost koncertowo. Świetna gra w obronie, do tego skuteczne kontrataki i wiele celnych rzutów z dystansu sprawiły, że SKK na początku drugiej kwarty prowadził już 31:12. Zanosiło się na istny pogrom gości, jednak w dalszej części spotkania gra się wyrównała, a goście zdołali odrobić część strat. Podopieczni trenera Tomasza Araszkiewicza cały czas utrzymywali bezpieczne prowadzenie 10-12 pkt. Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się 4 minuty 37 sekund przed końcem meczu, kiedy Kamil Sulima, zdobywając 3 pkt, wyprowadził siedlczan na prowadzenie 61:48. Ten sam zawodnik równo z końcowym gwizdkiem popisał się kolejną trójką i SKK tryumfował 69:55.

MOIM ZDANIEM

Tomasz Araszkiewicz – trener SKK Siedlce

Spotkanie w Krośnie toczyło się w nerwowej atmosferze. Obydwu zespołom oczywiście zależało na zwycięstwie, a nam w szczególności. Byliśmy bowiem pod presją po nieoczekiwanej przegranej z Polonią. MOSiR był trudnym rywalem i moim zdaniem jeszcze niejeden zespół straci z nim punkty. Do meczu z Rosą przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani i nastawieni na walkę od początku do końca spotkania. Udało nam się rozegrać dobre spotkanie, po którym odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

I liga mężczyzn

14 kolejka

MOSiR Krosno – SKK Siedlce 62:69 (14:18, 16:20, 15:15,17:16)

SKK: Przybylski 2, Ratajczak 12, Basiński 7, Sulima 7, Kowalczuk 7, Nędzi 7, Czyż 6, Czerwonka 2. Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: Start Olimp Lublin – Znicz Basket Pruszków 70:57, SIDEn Polski Cukier Toruń – Start Gdynia 73:83, Sokół Łańcut – AZS Radex Szczecin 74:54, AZS Polfarmex Kutno – Spójnia Stargard Szczeciński 64:68, Polonia Przemyśl – Sportino Inowrocław 85:65, Rosa Radom – Sudety Jelenia Góra 79:44, Pauza: MKS Dąbrowa Górnicza

15 kolejka:

SKK Siedlce – Rosa Radom 69:55 (21:8, 16:17, 14:14, 18:16)

SKK: Ratajczak 16, Przybylski 13, Sulima 11, Czerwonka 9, Kowalczuk 8, Basiński 4, Nędzi 4, Czyż 2, Wójcicki 2, Chomka. Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: Sportino Inowrocław – MOSiR Krosno 95:91, Spójnia Stargard Szczeciński – Polonia Przemyśl 64:71, Sokół Łańcut – AZS Polfarmex Kutno 61:69, Start Gdynia – AZS Radex Szczecin 67:74, Start Lublin – SIDEn Polski Cukier Toruń 82:63, MKS Dąbrowa Górnicza – Znicz Basket Pruszków 86:62, Pauza: Sudety Jelenia Góra.