Aktualności
Na potrzeby ratownictwa

Na potrzeby ratownictwa

Budowa remizy strażackiej z trzema boksami garażowymi i pomieszczeniami dla potrzeb ratownictwa medycznego znalazła się w tegorocznym budżecie gminy Wola Uhruska.

Łączny koszt przedsięwzięcia, jak informuje sekretarz gminy Mariusz Jachimczuk, wyniesie 3,14 mln zł brutto. – Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 1,93 mln zł oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 600 tys. zł. W ramach inwestycji, obok budowy remizy i pomieszczeń dla potrzeb ratownictwa medycznego, zostanie rozbudowana sieć wodociągowa z przyłączami i instalacją fotowoltaiczną, a teren zagospodarowany – dodaje M. Jachimczuk.

Obiekt będzie siedzibą jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Uhruskiej, wyposażonej w nowoczesne środki transportu i sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Jednostka OSP, obejmująca swoim działaniem największą część gminy, nie posiadała dotąd własnej siedziby, stacjonując w wynajmowanych obiektach miejscowej spółki komunalnej. – Gminne Centrum Ratownictwa będzie także obiektem dla Zespołu Ratownictwa Medycznego stacjonującego na terenie nadgranicznej gminy oddalonej o 35 km od Chełma i tyle samo od Włodawy – podkreśla sekretarz gminy. – Dzięki powołaniu GCR poprawi się zdolność organizacyjna do udzielania wszelkiej pomocy ratowniczej oraz medycznej dla mieszkańców gminy i uchodźców z Ukrainy przybywających przez oddalone o ok. 24 km przejście graniczne w Dorohusku.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec kwietnia 2024 r.

 

JS