Aktualności
Na potrzeby uchodźców

Na potrzeby uchodźców

Wierni diecezji siedleckiej chcą pomagać potrzebującym Ukraińcom. Biskup poprosił wiernych o modlitwę i post w intencji pokoju, a także poinformował o formach pomocy podejmowanych w diecezji.

Diecezja potrzebującym schronienia oddaje do dyspozycji Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie. W wymiarze diecezjalnym organizacją pomocy i koordynacją działań z nią związanych zajmie się Caritas diecezji, która na bieżąco, w miarę rozwoju sytuacji, będzie przekazywała księżom niezbędne informacje.

Rękawy zakasuje także młodzież diecezji siedleckiej. W mieszkanie, w którym tymczasowe schronienie będą mogli znaleźć uchodźcy przybywający z Ukrainy, przekształca siedzibę Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Siedleckiej.

„Jednorazowo zmieści się tam zapewne tylko jedna rodzina, więc to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb, ale chciałbym, żeby ten przykład stał się inspiracją dla kolejnych młodych ludzi” – mówi w rozmowie z KAI przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Grzegorz Suchodolski.

„Jeśli w naszych diecezjach są grupy czy wspólnoty, które zastanawiają się, jak mogą pomóc uchodźcom, to jedną z propozycji jest właśnie to, by zastanowili się, czy mają w swoich strukturach jakieś miejsce, które mogą przeznaczyć na mieszkanie dla przybywających” – mówi.