Aktualności
Na ratunek dzieciom

Na ratunek dzieciom

Już po raz 28 siedlecki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców - od kilku lat wraz z Katolicka Szkołą Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach - zaprasza do udziału w forum, w którego centrum zawsze stawiane są współczesne problemy wychowawcze.

Tegorocznemu spotkaniu, zaplanowanemu na sobotę 21 września, towarzyszyć będzie hasło „Na ratunek dzieciom”. Jak co roku rozpoczęcie stanowić będzie Eucharystia o 9.00, w kościele św. Józefa, pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Po Mszy nastąpi przejazd autokarami do KSP przy ul. Sokołowskiej 172. Pierwszym z prelegentów będzie prof. nzw. dr hab. Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej, który wygłosi prelekcję pt. „Granice i normy w wychowaniu – rodzice i nauczyciele jako przewodnicy w ponowoczesnym świecie”. Magdalena Czarnik ze Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci z Krakowa poruszy aktualny temat seksualizacji dzieci i młodzieży po pozorem edukacji. Po przerwie zarezerwowanej na dyskusję i posiłek głos zabierze Katarzyna Kałamajska-Liszcz z Torunia. Jej wystąpienie dotyczyć będzie sposobów postępowania dzieckiem z FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych). Prelegentka opowie m.in. o własnych doświadczeniach wychowawczych. Jako ostatnia głos zabierze podczas forum Katarzyna Trojańska, a temat jej wystąpienia brzmi: „Relacja z dzieckiem jako warunek dobrej edukacji.

Wraz organizatorami gorąco polecamy to wydarzenie i zachęcamy do udziału każdego, komu na sercu leży kwestia wychowania dzieci w duchu wartości, co w dzisiejszym, pełnym chaosu świecie nie jest proste. Organizatorzy forum od lat trzymają rękę na pulsie, obserwując zachodzące w nim zmiany. Proponują spotkanie z fachowcami, którzy nie tylko podejmują próbę wyjaśnienia niepokojących zjawisk, ale też podsuwają sposoby reagowania na nie.

LI