Aktualności
Na remont basenu

Na remont basenu

Uczniowie już niedługo będą mogli korzystać z odnowionej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach.

Miasto otrzymało ponad pół miliona złotych od samorządu województwa mazowieckiego na dokończenie modernizacji obiektu.

Budynki SP nr 8 wybudowano w latach 90 XX w. Wówczas przy szkole otwarto również pierwszą w mieście i okolicy krytą pływalnię. Przez 20 lat był to jedyny taki obiekt w mieście. Od początku niecka basenu i stare pomieszczenia nie były gruntownie modernizowane. Przeprowadzano tylko doraźne remonty i niezbędne naprawy. Z pływalni korzystają nie tylko uczniowie SP nr 8, ale także innych placówek – łącznie ponad 2,5 tys. osób. To właśnie z myślą o nich przeprowadzany jest remont.

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 540 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisali 3 kwietnia w urzędzie miasta: członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz zastępca prezydenta miasta Robert Szczepanik i skarbnik Kazimierz Paryła.

– Kolejne pieniądze trafiają do Siedlec w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Działa on w taki sposób, by zabezpieczyć pieniądze dla lokalnych samorządów, aby mogły wykonać potrzebne inwestycje – zaznaczyła J.E. Orzełowska. – W Siedlcach podpisujemy dotację na remont basenu. Myślę, że z odnowionej pływalni skorzystają nie tylko mieszkańcy miasta, ale także innych miejscowości – dodała, jednocześnie zapowiadając, że urząd marszałkowski wkrótce podpisze z miastem kolejne umowy na łączną kwotę 4 mln zł. Po 2 mln zł na dokończenie rewitalizacji parku Aleksandria i remont budynku urzędu miasta przy ul. Prusa. – Mam nadzieję, że te środki pomogą w dokończeniu inwestycji – dodała J.E. Orzełowska.

Więcej w papierowym wydaniu ECHA. 

HAH