Kultura
Na rzecz dzieci

Na rzecz dzieci

Zebrane pieniądze pozwolą na dofinansowanie podopiecznym stowarzyszenia rehabilitacyjnego turnusu.

– Nie spodziewałem się tak wielu osób! Było lepiej, niż zakładaliśmy – podsumował niedzielny koncert Wiesław Trykacz, prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy”. Celem imprezy, oprócz integracji podopiecznych stowarzyszenia z przedstawicielami lokalnej społeczności, było zebranie środków na realizację statutowych celów.

O nastrój uczestników spotkania zadbał prowadzący koncert Jakub Sozoniuk. Na scenie zaprezentowali się m.in.: Karol Korólczyk, Jacek Musiatowicz z synem Michałem, Katarzyna Wachnik, duet muzyczny Piotr Bogutyn i Maks Wosk, akordeoniści Jakub Stefaniak i Szymon Lipiński, „Duo Dance” Jarosława Stefaniaka, a także soliści Lubartowskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Zbigniewa Skrzypka.

W przerwach między występami odbywała się licytacja przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców Ostrówek, radzyńskie stowarzyszenie „Carpe Diem”, koło plastyczne w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kolembrodach oraz „grupę plastyczną” Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Aukcję poprowadził Mariusz Szczygieł, a zebrane pieniądze pozwolą na dofinansowanie podopiecznym stowarzyszenia turnusu rehabilitacyjnego.

Koncert był trzecią z cyklu zorganizowanych przez „Ósmy Kolor Tęczy” integracyjnych imprez. Pomoc w stowarzyszeniu, oprócz dzieci, znaleźć mogą też ich rodzice. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.osmykolor.pl.

KN