Aktualności
Na rzecz ubogich

Na rzecz ubogich

Ruszyła świąteczna akcja pomocy ubogim rodzinom. Praca wolontariuszy potrwa do połowy grudnia. Do akcji po raz kolejny włączyła się Monika Kędzierska z Młodzieżowego Centrum Kariery we Włodawie.

– Moim zdaniem jest to prawdziwe pomaganie. W tamtym roku obserwowałam, jak ta akcja faktycznie wygląda. Myślę, że ludziom daliśmy nie tylko paczki, ale i impuls do otwartości, radości – tłumaczy M. Kędzierska. I dodaje: – Obdarowywani widzą, że są ludzie, którzy są skłonni pomóc im w jakikolwiek sposób. Widziałam łzy ludzkiego szczęścia, dlatego nie było mowy, abym nie wzięła udziału w akcji również w tym roku.

Liderem rejonu włodawskiego Szlachetnej Paczki jest Elżbieta Bartosiak, która zachęcała do włączenia się w akcję szczególnie młodzież, odwiedzając m.in. szkoły średnie. – Jest to szczególny wolontariat – dzielenie się dobrem. Wolontariusz Szlachetnej Paczki to osoba, która ma w sobie chęć pomagania, nie boi się wychodzić do ludzi i podejmować wyzwań – mówi E. Bartosiak.

Do akcji zgłosiło się kilkunastu wolontariuszy. Są to osoby z Włodawy, Suszna, Orchówka, Dołhobród, Holeszowa, Hańska, Wyryk, Lubienia i Urszulina. Czekają ich spotkania z rodzinami znajdującymi się w trudnej sytuacji, współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki na święta oraz pomoc w ich dostarczaniu najbardziej potrzebującym.

JS