Diecezja
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Na szkle malowane

Praca Blanki Frąckowiak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach zwyciężyła w jednej z kategorii konkursu plastycznego VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie w roku szkolnym 2013/2014.

Uczniowie mieli za zadanie wykonać samodzielnie pracę na temat „św. Maksymilian w Grodnie”, ilustrującą fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”. Etap szkolny, w którym wzięło udział ponad 2 tys. uczniów, przeprowadzali katecheci oraz inni nauczyciele szkół zgłaszających uczestnictwo. Prace oceniane były w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III oraz IV-VI. W etapie szkolnym wyłoniono po trzy rysunki z każdej grupy, które przysłano na finał do Siedlec. Termin nadsyłania prac przez katechetów upłynął 1 listopada. W finale dla szkół podstawowych wzięło udział 766 uczniów – ich prace zostały wykonane różnymi technikami: farby plakatowe, kalkografia, kredki ołówkowe, malowanie na szkle, pastele, węgiel. Do finału zakwalifikowano prace 638 uczniów. Najwięcej z nich, bo aż 140, wykonano kredką w grupie uczniów z klas IV-VI. Wyniki ogłoszono 26 listopada.

W ostatecznej klasyfikacji bardzo dobrze wypadli uczniowie reprezentujący diecezję siedlecką. W kategorii „mieszanej” klas 0-III pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Woźnica z Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Białkach. Rysunek Łucji Osińskiej z SP nr 10 w Siedlcach uznano za najlepszy w kategorii „pastele”, a Bartosz Bahonko z SP nr 3 w Białej Podlaskiej zwyciężył w kategorii „węgiel”. Natomiast praca Blanki Frąckowiak z SP nr 7 w Siedlcach nie miała sobie równych w kategorii „malowanie na szkle” w klasach IV-VI. Pozostałe wyniki oraz prace dostępne są na stronie www.olimpiada.franciszkanie.pl.

KO