Aktualności
Na szpitale, zamek i drogi

Na szpitale, zamek i drogi

Subregion siedlecki otrzyma w 2019 r. 99 mln zł z budżetu Mazowsza. Wśród największych inwestycji znalazła się przebudowa drogi na odcinku Skórzec-Ruda Wolińska.

Ponadto przebudowa drogi wojewódzkiej nr 698 wraz z remontem mostu na rzece Toczna w Łosicach (6,6 mln zł). Prowadzone będą także prace remontowe, m.in. drogi nr 696 w miejscowości Szaruty, nr 698 od miejscowości Wólka Nosowska do granicy województwa, nr 696 w Węgrowie i Szarutach oraz nr 811 w miejscowości Horoszki Małe.

Inwestycje nie ominą Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. W 2019 r. placówka otrzyma ponad 24 mln zł na modernizację oddziałów szpitalnych oraz terenu przyszpitalnego. Doposażone zostaną: Siedlecki Ośrodek Onkologii, przychodnia onkologiczna, zakład radioterapii, zakład medycyny nuklearnej, oddział urologii i onkologii urologicznej oraz oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej. Zmieni się również otoczenie placówki, bo przebudowane zostaną parkingi, chodniki, powstaną m.in.: plac zabaw, ścieżka sensoryczna i siłownia zewnętrzna. Z kolei Szpital Mazowiecki w Garwolinie otrzyma 1,5 mln zł wsparcia na przebudowę instalacji wodociągowej oraz elektrycznej.

W budżecie województwa znalazło się również 6,6 mln zł na budowę bazy śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego lotniczego pogotowia ratunkowego w Sokołowie Podlaskim, a także 500 tys. zł. na budowę parku kulturowo-historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie. 177 tys. zł przeznaczone zostanie na inwestycje w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie otrzyma natomiast 180 tys. zł na wymianę dźwigu osobowego w budynku filii WUP w Siedlcach. Na wsparcie w wysokości 24,5 mln zł mogą też liczyć działające na terenie województwa organizacje pozarządowe.

JAG