Na własne życzenie

Piłkarze Pogoni tylko zremisowali z Narwią Ostrołęką podczas inauguracji sezonu w Siedlcach.

Przed meczem uhonorowano Dariusza Dziewulskiego i Przemysława Rodaka. Tego pierwszego za tytuł króla strzelców III ligi łódzko-mazowieckiej w ubiegłym sezonie. Przemek otrzymał statuetkę za najlepszego piłkarza Pogoni według punktacji, jaką prowadziła Telewizja Siedlce. Pierwsza połowa przebiegała zgodnie z planem. Pogoń kontrolowała grę i stwarzała sytuacje strzeleckie. Już w 4 minucie po świetnym zagraniu Aleksieja Dubiny i strzale Daniela Jezierskiego biało-niebiescy mogli się cieszyć z prowadzenia. Potem grę dalej prowadził siedlecki, zespół, lecz i Narew próbowała zagrozić bramce młodego Jacka Kozaczyńskiego za sprawą strzałów Mariusza Marczaka i Marcina Truszkowskiego. W 27 minucie kolejnego gola strzelili pogoniści. Bardzo dobre podanie z drugiej linii otrzymał Jacek Kosmalski i mając przed sobą obrońcę oraz bramkarza uporał się z rywalami i zdobył gola na 2:0. W 42 minucie kontaktowego gola zdobyli piłkarze z Ostrołęki, a strzelcem był Marcin Truszkowski. Po przerwie coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Mateusza Miłoszewskiego. Jednak gola na 3:1 zdobyli gospodarze. W 56 minucie na 20 metrze sfaulowany został Dariusz Dziewulski, a trzecią bramkę dla Pogoni zdobył z rzutu wolnego Marcin Paczkowski. Od tej pory zaczął się słaby okres piłkarzy MKP. Kilkanaście minut przed końcem Narew zdobyła dwie bramki, pierwszą po samobójczym trafieniu naszego bramkarza (złe piąstkowanie), drugą bezpośrednio z rzutu wolnego. Na trzy minuty przed końcem czerwoną kartkę za ostry faul otrzymał Aleksiej Dubina i Pogoń kończyła to spotkanie w „10”.

III liga łódzko-mazowiecka

3 kolejka:

Pogoń Siedlce – Narew Ostrołęka 3:3 (2:1). Bramki: 5′ Jezierski, 27′ Kosmalski, 56′ Paczkowski – 42′ Truszkowski, 70′ Kozaczyński junior, 85′ Marczak

Pogoń: Kozaczyński junior – Dubina, Borowickij, Agu, Ba – Kaliszewski (46′ Dziewulski), Rodak, Paczkowski (79′ Grochowski), Jezierski (86′ Kruk) – Komosa (72′ Wójcik), Kosmalski. Trener: Siedlecki

Czerwona kartka: 87′ Dubina (za faul)

Pozostałe wyniki: Ceramika Opoczno – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0, Broń Radom – Pilica Przedbórz 2:1, UKS SMS Łódź – Concordia Piotrków Trybunalski 0:0, MKS Kutno – Włókniarz Zelów 2:2, Warta Sieradz – Ursus Warszawa 0:2, KP Piaseczno – Legionovia Legionowo 1:0, Mazur Karczew – Radomiak Radom 0:0.