Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Nagroda większa od zasług

Rozpoczynamy Adwent, poprzez który chcemy się dobrze przygotować do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Podobnie jak w roku ubiegłym, proponuję, abyśmy pogłębili naszą więź z Chrystusem, umocnili się w wierze i pokrzepili, rozważając przypowieści ewangeliczne.

Przypowieść o słudze, który wraca z pola (Łk 17,7-10):

Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: Pójdź i siądź do stołu? Czy nie powie mu raczej: Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać (Łk 17,7-10).

Opowiedział je Jezus swoim uczniom, aby przybliżyć im niewypowiedziane tajemnice królestwa Bożego, które nadeszło z Nim na ziemię, a które w pełni objawi się w czasach Jego powtórnego przyjścia. A zatem wołając „Marana Tha! Przyjdź Panie Jezu”, rozważajmy te prawdy, które On sam przedkładał nam w przypowieściach.

W Ewangelii św. Łukasza znajdujemy wiele przypowieści Jezusa o królestwie. Cechuje je obrazowość, konkretność i prostota. ...

ks. Zbigniew Sobolewski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł