Aktualności
Najlepsi z ruchu drogowego

Najlepsi z ruchu drogowego

Szkoła Podstawowa z Górzna i Publiczne Gimnazjum Powiatowe z Żelechowa to tegoroczni zwycięzcy powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej, w którym wzięło udział 140 reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu garwolińskiego, rozegrano w ostatnich dniach kwietnia na obiektach garwolińskiego Zespołu Szkół nr 5. Zawodnicy rozwiązywali test, a przedstawiciele sześciu najlepszych szkół toczyli boje na rowerowym torze przeszkód.

-Turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży szkolnej jest największą imprezą edukacyjno-prewencyjną w ciągu roku, a poza tym jest to turniej ogólnopolski. Cieszę się ogromnie, ze w naszym regionie konkurs jest tak rozpowszechniony i biorą w nim udział prawie wszystkie szkoły – powiedział Jacek Kobyliński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach. – Znajomość przepisów w ruchu drogowym jest bardzo ważna dla rowerzysty i pieszego. Coraz większą świadomość tego mają dzieci, a także nauczyciele, którzy przygotowują drużyny do turnieju – dodała Halina Kuszpit, nauczycielka oraz członkini miejsko-powiatowego zespołu ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W powiatowym etapie turnieju startowało 45 szkół.

Z prezentowanego przez uczestników poziomu wiedzy o bezpieczeństwie drogowym i praktycznych umiejętności poruszania się jednośladem zadowolony był starosta Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, komendant powiatowy policji podinsp. Klemens Serzysko, przedstawicielki siedleckiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i komendy powiatowej PSP. Słowa uznania należą się też miejsko-powiatowemu zespołowi ds. BwRD oraz dyrektor ZS nr 5 Danucie Durys za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Organizatorami turnieju było starostwo powiatowe w Garwolinie, WORD w Siedlcach, Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie oraz miejsko-powiatowy zespół ds. BwRD.

JAWA