Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Najważniejsze zadanie Kościoła

Uroczysta Msza św. w Bazylice Watykańskiej, koncelebrowana przez Benedykta XVI w asyście uczestników XII Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat Pisma Świętego w życiu i misji Kościoła, stała się okazją do refleksji nad owocami pracy ojców synodalnych nad Słowem Bożym. Papież zapowiedział także, iż w przyszłym roku uda się w podróż apostolską do Afryki.

Mówiąc o Synodzie papież stwierdził, że jego uczestnicy nabrali „odnowionego przeświadczenia, że najważniejszym zadaniem Kościoła, na początku nowego tysiąclecia, jest nade wszystko karmienie się Słowem Bożym, ażeby skuteczne było jego zaangażowanie ewangelizacyjne”.  – Trzeba teraz, aby to doświadczenie eklezjalne zaniesione zostało do każdej wspólnoty. Niezbędne jest, by zrozumiano konieczność przełożenia wysłuchanego słowa na gesty miłości, albowiem tylko w ten sposób wiarygodne stanie się głoszenie Ewangelii, pomimo ludzkich słabości, które cechują osoby. Wymaga to w pierwszym rzędzie głębszej znajomości Chrystusa – mówił papież.  

Księga ludu i dla ludu

Przypominając o Roku św Pawła Benedykt XVI zacytował słowa Apostoła narodów: „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!”. – Tylu ludzi poszukuje, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy, spotkania z Chrystusem i z Jego Ewangelią; tylu potrzebuje odnalezienia w Nim sensu własnego życia. Wyraźne i dzielone świadectwo życia zgodnego ze Słowem Bożym, poświadczonym przez Jezusa, staje się zatem niezbędnym kryterium weryfikacji misji Kościoła – stwierdził Benedykt XVI. ...

(xaa)

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł