Rozmaitości
Namalować bezpieczeństwo

Namalować bezpieczeństwo

Rusza 11 edycja konkursu plastycznego Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich”. A jest o co powalczyć, bo nagroda główna to wyjazd do Eurodisneylandu pod Paryżem.

Zadanie konkursowe jest proste: trzeba przygotować plakat ilustrujący hasło „Bezpieczna droga do szkoły”. Co ciekawe, zadanie trzeba wykonać wspólnie – całą klasą bądź grupą, np. ze szkolnym kołem przedmiotowym. Za to dowolny jest wybór techniki plastycznej: uczniowie mogą malować, rysować, kleić albo zastosować wszystkie te techniki jednocześnie. Zwycięska klasa w nagrodę pojedzie do Eurodisneylandu pod Paryżem, a plakat jej autorstwa będzie promował bezpieczeństwo na billboardach w całej Polsce. Na przygotowanie plakatu szkoły mają kilka miesięcy, bo termin nadsyłania prac konkursowych upływa 1 marca 2011 r.

Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy wejść na stronę www.bezpieczenstwo.renault.pl i wysłać formularz zgłoszeniowy. Wskazówki do przygotowania zwycięskiej pracy znajdują się w broszurze konkursowej, którą można pobrać ze strony internetowej. Inspiracją może też być platforma multimedialna, zawierająca mnóstwo przydatnych informacji statystycznych i ciekawostek na temat ruchu drogowego. Prace oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, patronów medialnych i organizatorów.

JAG