Aktualności
Nareszcie mają asfalt

Nareszcie mają asfalt

Prace zakończyły się kilka tygodni temu, ale dopiero teraz przyszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi.

Oficjalnie otwarto przebudowaną ul. Górną w Rykach.

Zadanie kosztowało w sumie 5,3 mln zł. Za te pieniądze udało się m.in. położyć kilometrowy odcinek asfaltu w miejscu, gdzie do tej pory były tylko doły i tłuczeń, wybudować kanalizację i chodnik.

– Niełatwo było zaspokoić potrzeby mieszkańców chociażby w zakresie wjazdów do posesji. Ale dzięki zaangażowaniu m.in. sołtysów obecnej i poprzedniej kadencji udało się. Można powiedzieć, że na osiedlu Kolonia Swaty problem dróg w zasadzie nie istnieje – przyznaje burmistrz Ryk Jarosław Żaczek. W poprzedniej kadencji na terenie sołectwa przebudowano również ulice Okopową i Zieloną.

Podczas otwarcia drogi i jej poświęcenia przez proboszcza parafii ks. kan. Stanisława Chodźkę mieszkańcy nie kryli zadowolenia z inwestycji, ale przedstawiali też dalsze potrzeby. – Traktujemy to jako zakończony pierwszy etap budowy. Został jeszcze kolejny – położenie kostki w furtkach, bo tego projektant nie przewidział. I będziemy czekali na chodnik na ul. Okopowej oraz wykonanie drogi łączącej Okopową ze Stawami. Dobrze byłoby położyć i na niej nawierzchnię – zaznacza sołtys osiedla Kolonia Swaty Józef Stachurski.

Tomasz Kępka