Nasi na kole

Wilga nie dała rady silnemu Pronarowi i wyraźnie uległa 0:3. Młodziutki zespół AZS UWM II Olsztyn znów wygrał w Siedlcach.

Niepowodzeniem zakończyły się kolejne mecze play-off w II lidze z udziałem naszych zespołów. Garwolińska Wilga po 2 porażkach, przed tygodniem 1:3 i 0:3, i tym razem nie dała rady faworytowi rozgrywek, Pronarowi, ulegając 0:3. Przez 2 pierwsze sety do stanów po 23 mecz miał wyrównany przebieg i gra toczyła się na zasadzie punkt za punkt. Końcówki należały jednak do gości. W trzeciej partii gospodarze wyraźnie spuścili z tonu, a przewaga ekipy z Hajnówki aż nadto widoczna. Set zakończył się wygraną gości do 14. Pronar górował w grze w polu oraz w grze przy siatce, zarówno w bloku, jak i ataku.

Gospodarze meczu Ósemka – AZS UWM popełnili niezliczoną ilość błędów własnych. Autowym zagrywkom, złemu przyjęciu i braku komunikacji w ataku olsztynianie przeciwstawili świetny odbiór, groźny serwis i skuteczny blok. W pierwszym secie wydawało się, że Ósemka będzie w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, bo prowadziła już 16:13 czy 19:17. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się triumfem gości do 26, co nawet nieźle rokowało na kolejne sety. W drugim i trzecim Ósemka podnosiła się z kolan, ale przewaga olsztynian wypracowywana na początku kolejnych aktów batalii okazywała się nie do odrobienia. Wilga zagra teraz z przegranym konfrontacji Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Augustów o III-IV miejsce, a Ósemka – trzeci mecz w Olsztynie z AZS-em.