Aktualności
Nauka stanie się przyjemnością

Nauka stanie się przyjemnością

W pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego w Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Rogoźnicy otworzono ekopracownie.

To jedyna szkoła w powiecie bialskim, która pozyskała środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość dofinansowania wyniosła 50 tys. zł. 

 

Z pomocami dydaktycznymi

Klasopracownia przeszła generalny remont. Ściany ozdabia fototapeta z motywem leśnym. Zmieniono ławki oraz krzesła. Dodatkowo zakupiono szereg pomocy dydaktycznych m.in.: monitor interaktywny połączony z mikroskopem, modele 3D czy mierniki i przyrządy. 

– Klasa posłuży szczególnie podczas lekcji przyrody i biologii. Dajemy dzieciom możliwość wykonania doświadczeń, których przeprowadzenie nie byłoby możliwe w innym miejscu. Otwiera to szereg nowych rozwiązań dla dzieci i nauczycieli, a nauka staje się przyjemnością – mówi Dorota Herda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy.

 

Posłuży pokoleniom

Uroczystego otwarcia ekopracowni dokonał wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz wraz z D. Herdą w obecności uczniów i rodziców oraz zaproszonych gości: parlamentarzystów, radnych oraz dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy. 

Dyrektor szkoły zdradza, że klasopracownia umożliwi przeprowadzenie szeregu warsztatów dla dużych i małych. – Planujemy warsztaty florystyczne, rękodzielnicze i chemiczne. Będą mogli się na nich spotkać nie tylko nasi uczniowie, ale też dorośli. Pracownia posłuży pokoleniom i jest to chyba jej największy atut – podkreśla D. Herda. 

Warto dodać, że w szkole powstał także gabinet wsparcia specjalistycznego, w którym pracują pedagog, pedagog specjalny, psycholog i logopeda. 

Magdalena Frydrychowska