Aktualności
Nie daj szansy złodziejowi

Nie daj szansy złodziejowi

Policja zwraca się z apelem do właścicieli i użytkowników samochodów. Z analizy spraw dotyczących kradzieży pojazdów wynika, że wzrosła liczba zgłoszeń o skradzionych autach pozostawionych nie tylko z otwartymi drzwiami, ale czasem nawet z kluczykiem. Takie sytuacje wykorzystują złodzieje, bez problemu odjeżdżając najczęściej spod domu pokrzywdzonego.

Dane z pierwszych pięciu miesięcy tego roku wskazują, że spada liczba kradzieży samochodów. W garnizonie mazowieckim stwierdzono 126 tego typu przestępstw, a rok wcześniej w analogicznym czasie było ich 133.
„To oczywiście dobra informacja, jednak chcemy zaapelować do właścicieli/użytkowników aut, aby szczególnie przy swoich domach, na podwórkach, ale także w innych miejscach nie pozostawiali nawet umowną „chwilę” pojazdów z pozostawionymi otwartymi drzwiami i z kluczykami. To niestety wykorzystują przestępcy, kradnąc bez problemu samochód’ – czytamy na stronie www.kwp.radom.pl.

Analiza zgłoszeń wykazuje, że do tego typu zdarzeń dochodzi coraz częściej. Najprawdopodobniej, gdyby właściciel pozostawił auto odpowiednio zamknięte to nie doszłoby do kradzieży, a co za tym idzie strat materialnych i stresujących doznań.
Prosimy o rozwagę!  
 

LA