Diecezja
Źródło: KN
Źródło: KN

Nie dajcie się zwieść!

Ponad 600 młodych z diecezji siedleckiej zgromadziło się 16 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, aby pod przewodnictwem biskupa siedleckiego świętować XXVI Światowy Dzień Młodzieży.

Tegoroczne obchody ŚDM z jednej strony są przygotowaniem do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, z drugiej zaś – do sierpniowego spotkania młodzieży świata z Benedyktem XVI w Madrycie. Mottem radzyńskiego spotkania młodych były słowa z Listu św. Pawła „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (Kol 2, 7). To spotkanie było jednocześnie wstępem do trzydniowego święta młodych naszej diecezji, tzw. „Jerycha Młodych”, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca w Pratulinie.

ŚDM w Radzyniu Podlaskim rozpoczęło się koncertem ewangelizacyjnym hip-hopowego zespołu Full Power Spirit z Białej Podlaskiej. W programie nie zabrakło katechezy opartej na liście Ojca Świętego Benedykta XVI do młodych z okazji zbliżającego się spotkania w Hiszpaniie. Fragmenty tego listu czytała aktorka Lidia Sadowa. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Kiernikowskiego.

– Patrząc na Jezusa Chrystusa widzimy, jak Bóg jest bliski człowiekowi. Bóg nigdy nas nie opuści. Jego miłość jest odwieczna i bezinteresowna. Tę tajemnicę poznajemy w Ewangelii i celebrujemy w Eucharystii. Kiedy przyjmujemy tę miłość, wówczas wszystko inne nabiera innego znaczenia. To jest dar, który zmienia życie. Bóg nie chce nic w zamian. Oczekuje tylko, że odpowiemy na Jego miłość, podobnie jak oblubienica z Pieśni nad Pieśniami: „Mój miły jest mój, a ja jestem jego” (Pnp 2,16). Zawierzenie swego życia Jezusowi to najlepszy wybór, jakiego człowiek może dokonać. Bądźcie zakorzenieni w tej miłości. Nie dajcie się od niej odwieść – apelował pasterz Kościoła siedleckiego.

Na zakończenie Eucharystii ks. kanonik Roman Wiszniewski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podziękował księdzu biskupowi za wygłoszone słowo Boże i zaprosił wszystkich na wspólną agapę.

ks. Mateusz Czubak