Nie dały szans

Przekonywujące zwycięstwo koszykarek z Siedlec i porażka SKK.

W debiucie w Basket Lidze na własnym parkiecie siedlecki MKK - tak jak w pierwszym meczu z Widzewem w Łodzi - pokazał klasę i pewnie pokonał Basket Konin. Rywalki trzymały się jeszcze do przerwy przegrywając siedmioma punktami. Jednak, kiedy na początku trzeciej kwarty siedlczanki powiększyły swoją przewagę o kilka punktów, zespół z Konina nie był już w stanie odpowiedzieć.

Ekipa trenera Teodora Mołłowa zaimponowała skutecznością i zdobyła w tej kwarcie 30 punktów, prowadząc przed ostatnią częścią spotkania 67:51. W tej sytuacji czwarta kwarta była praktycznie formalnością, ale i tak została rozstrzygnięta po myśli MKK. Konsekwencja, dobre przygotowanie motoryczne oraz skuteczność rzutowa MKK to atuty tego zespołu w starciu z Basketem.

Nie dogonili Pogoni

Jak na razie nie wiedzie się koszykarzom SKK w rozgrywkach I ligi. Beniaminek z Siedlec przegrał po raz trzeci, ulegając tym razem innemu beniaminkowi – Pogoni – w Prudniku. Do początku trzeciej kwarty mecz był wyrównany i praktycznie wynik oscylował koło remisu. Jednak od stanu 41:40 Pogoń zaczęła uzyskiwać przewagę punktową. Pogubieni zawodnicy z Siedlec oddali inicjatywę rywalom i przed ostatnią kwartą przegrywali 12 punktami 45:57. W czwartej ostrożnie i konsekwentnie grający gospodarze powiększyli jeszcze prowadzenie.