Nie jest łatwo

Sokołowianki na początek drugiej fazy rozgrywek zanotowały porażkę i zwycięstwo, siedlecki MKK pokonał rezerwy Polkowic.

W minionym tygodniu rozpoczęła się druga faza rywalizacji w grupie zespołów walczących o awans w I lidze. Sokołowski MKK na początek tych zmagań zmierzył się z MKS Konin. Zespół gości postawił wysokie wymagania przed drużyną trenera Karola Krakowskiego. MKS – grając bardzo uważnie w obronie – nie pozwolił na wiele sokołowiankom, stąd zdobyły one tylko 51 punktów. Mimo to końcowe losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kwarcie. Drużyna z Konina prowadziła różnicą 3 punktów i była szansa na dogonienie rywalek. Te jednak zagrały bardzo dobrze, zwłaszcza w defensywie i nie pozwoliły na wiele sokołowiankom. W konfrontacji z drużyną z Siemaszki ekipa z Sokołowa na tle słabszego rywala zaprezentowała się lepiej. Od początku MKK dominował na parkiecie, pozwalając zespołowi Domeny.pl tylko raz na doprowadzenie do remisu. Po trzech kwartach sokołowianki prowadziły już 53:39 i – chociaż w ostatniej kwarcie zagrały słabiej – nie dały sobie odebrać wygranej.

Nie jest również łatwo siedleckiemu zespołowi MKK, walczącemu o ligowy byt. Sytuację siedlczanek skomplikowało wycofanie się z rozgrywek drużyny MUKS Kórnik – z nią podopieczne Todora Mołłowa mają wygraną i przegraną, a rywalki, które doszły z grupy B, otrzymają podwójne walkowery za spotkanie z tym zespołem. Aby uchronić się przed spadkiem, MKK musi szukać punktów w każdym meczu. W minionej kolejce siedlczanki zagrały z rezerwami czołowego PLKK CCC Polkowice. Z dalekiej podróży MKK wrócił z tarczą, odnosząc zwycięstwo siedmioma punktami. Wygrana nie przyszła łatwo, zaś zespół z Siedlec od początku spotkania narzucił swój sposób gry, polegający na dokładnych, przemyślanych akcjach ofensywnych i uważnej grze w obronie.

MOIM ZDANIEM

Karol Krakowski – trener MKK Sokołów

Dwa nasze pierwsze mecze w drugiej części rozgrywek pokazały, że nie będzie łatwo. Rywalki, które doszły z drugiej grupy, prezentują się dobrze i w związku z tym w każdym meczu czeka nas bardzo trudne zadanie. Jak na razie konfrontacja zespołów z naszej grupy A i drugiej B wychodzi na korzyść tych drugich.

I liga centralna, gr. C (walka o awans)

1 kolejka

MKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. – MKS Konin 51:63 (19:17, 10:11, 14:18, 8:17)

MKK: Maj 19, Toporowska 9, Bieniek 8, Stasiuk 4, Witkoś 4, Wojewódzka 4, Mistygacz 2, Stasiuk 1, Mordecka, Kurdziel. Trener: Krakowski

Pozostałe wyniki: AZS Uniwersytet Warszawski – Domeny.pl Siemaszka 64:68, Language School Pabianice – KKS Apteki Olsztyn 88:56, AZS Rzeszów – SMS PZKosz Łomianki 69:60