Aktualności
Nie ma opóźnień

Nie ma opóźnień

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego nie mogą doczekać się otwarcia krytej pływalni. Termomodernizacja obiektu jest już na finiszu. Na zakończenie prac firma ma czas do 16 listopada.

Miejska pływalnia powstała 20 lat temu. Obecnie trwa pierwszy poważny od jej otwarcia remont. Jego koszt oszacowano na 842 tys. zł. Władze miasta pozyskały na ten cel dofinansowanie w kwocie 342 tys. zł z resortu sportu i turystyki.

W ramach prac zaplanowano: wymianę płytek oraz podwieszanego sufitu, odnowienie całego zaplecza oraz sanitariatów. Pojawią się nowe liny i słupki startowe, drabinki basenowe, suszarki, ławki, wieża ratownicza oraz odkurzacz basenowy. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zamontowany zostanie m.in. podnośnik basenowy z wózkiem.

Jednak to nie wszystko. Samorząd zdobył również 1,5 mln zł z funduszy unijnych na termomodernizację budynku. Projekt zakłada ocieplenie obiektu, wymianę okien i drzwi, oświetlenia oraz montaż urządzeń fotowoltaicznych i pompy ciepła. Całkowity koszt to 2,2 mln zł.

W sumie w pływalnię władze miasta zainwestowały w tym roku ponad 3 mln zł, z czego ponad 1,8 mln zł to dofinansowanie z funduszy zewnętrznych.

Więcej w papierowym wydaniu “EK”.

MD