Aktualności
Nie tylko o bezpieczeństwie na drodze

Nie tylko o bezpieczeństwie na drodze

Z okazji 25-lecia działalności Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego siedlecka placówka zorganizowała 7 października dzień otwarty.

Celem wydarzenia było pokazanie, czym na co dzień zajmuje się WORD, a także przypomnienie zasad o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. 

– Dzień otwarty to pomysł, który zrodził się w naszej głowie już jakiś czas temu. Chcieliśmy wyjść do mieszkańców z możliwością praktycznego zachęcenia ich do sprawdzenia swoich umiejętności, ale nie tylko – mówił Radosław Strzaliński, dyrektor WORD-u. 

Placówka przygotowała liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Przyszli kandydaci na kierowców mogli sprawdzić swoich sił w próbnym egzaminie teoretycznym i praktycznym pod okiem egzaminatora. Najdłuższa kolejka ustawiła się do jazdy po łuku, na którym można było przetestować umiejętności w płynnej i bezbłędnej jeździe do przodu i do tyłu. 

W programie dnia otwartego znalazły się także konkurs sprawnościowy oraz miasteczko rowerowe. Na odwiedzających WORD czekały symulatory zderzeniowe i dachowania, stoiska z alko- i narkogoglami. – Chcieliśmy przypomnieć odwiedzającym, jak ważne jest zapinanie pasów i trzeźwość kierowców. Ten dzień to nie tylko zabawa przed egzaminem czy odwiedzenie ośrodka, ale również profilaktyka. Symulatory zderzeń i dachowania mają uświadomić i działać na wyobraźnię osób, które już mają prawo jazdy. Jak się okazuje, zainteresowania jest duże, a emocje adekwatne do sytuacji. Cieszymy się, że możemy w ten sposób uświadamiać kierowców i przypominać o bezpieczeństwie na drodze – podkreślił dyrektor WORD-u.

Na wszystkich uczestników czekał darmowy poczęstunek przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Nowej Dąbrówki i Koło Gospodyń Wiejskich Nowaki. 

HAH