Rozmowy
Nie wstydźmy się swoich poglądów

Nie wstydźmy się swoich poglądów

Partyjnictwo, tchórzostwo i porzucenie zasad to zaraza, która dotyka polskie elity polityczne. Potrzebne jest większe zaangażowanie ludzi, którzy poważnie traktują zasady moralne.

Z Mariuszem Dzierżawskim, pełnomocnikiem komitetu inicjatywy ustawodawczej zakazującej całkowicie aborcji oraz szefem Fundacji PRO-prawo do życia, rozmawia Jolanta Krasnowska-Dyńka.

Wybory do parlamentu za nami. Po raz pierwszy do sejmu dostało się ugrupowanie, którego niemal cały program opiera się na antyklerykalizmie, a wicemarszałkiem została Wanda Nowicka, która zasłynęła wypowiedzią, iż wstydzi się, że papież jest Polakiem; znana także z zarzutów o to, że znajduje się na liście płac przemysłu aborcyjnego i antykoncepcyjnego. Jak w tej rzeczywistości mają się odnaleźć katolicy?

Agresywny antyklerykalizm to nic nowego. Kościół, w szczególności Kościół w Polsce, wielokrotnie dawał sobie radę w takich sytuacjach. Moim zdaniem większym zagrożeniem jest postawa polityków, którzy podają się za katolików, a jednocześnie popierają zabijanie przez aborcję chorych dzieci. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł