Aktualności
Nie wszystko stracone

Nie wszystko stracone

W czwartek 21 lipca, w ramach cyklu Kultura Dostępna, kino Helios w Siedlcach zaprezentuje film „Mój dług”. Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na ten seans.

Młody przedsiębiorca Sławomir Sikora prześladowany przez bezwzględnego bandytę dopuszcza się morderstwa w obronie swoich najbliższych. Skazany na 25 lat więzienia trafia za kraty, gdzie musi walczyć o przetrwanie w środowisku recydywistów skazanych za najcięższe zbrodnie. Pozbawiony nadziei na sprawiedliwość, odizolowany od tych, których kocha, musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć i pozostać sobą. Każdy dzień tutaj jest walką o zachowanie godności i człowieczeństwa. Jest grą o życie, toczącą się według wyjątkowo brutalnych reguł. Sikora podejmuje tę walkę i nie daje się złamać. Uczy się zyskiwać sojuszników i przyjaciół, zdobywać szacunek i lawirować pomiędzy więziennymi subkulturami. Dzięki przyjaźni ze skazanym za zabójstwo uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej oraz pomocy działaczki na rzecz praw człowieka, Sikorze udaje się uwierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone. Ale kluczowe decyzje zapadają daleko za murami…


KONKURS

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na ten seans. Wejściówki dostaną trzy osoby, które do 19 lipca (do godz. 20.00) wyślą swoje zgłoszenie na adres email: ogloszenia@echokatolickie.pl i przekonają nas, że to właśnie one powinny pójść na ten film. W treści maila prosimy zawrzeć także swoje dane kontaktowe, a w tytule wiadomości napisać „Kultura Dostępna”. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości zwrotnej.

HAH