Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Nie zostawiajmy ich samych

Rodziny, które muszą patrzeć, jak ich domy zostają doszczętnie spalone. Pastorzy i duchowni bici, a nawet torturowani. Kobiety tracące swoich mężów, a dzieci ojców. W wielu krajach świata katolicy żyją w ciągłym strachu i zagrożeniu.

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Ta smutna prawda po raz kolejny wynika z zaprezentowanego w październiku dokumentu „Wolność Religijna na Świecie. Raport 2012”, który wydało Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dokument opisuje wolność religijną w 196 państwach.

Łamana wolność religijna

Jak wynika z raportu, wolność religijna jest wciąż nagminnie łamana w wielu krajach na świecie. Narusza się podstawowe prawo do swobodnego wyboru religii i publicznego wyznawania wiary. W wielu państwach, jak np. w Pakistanie czy Iranie, rośnie presja islamskich ekstremistów na niemuzułmanów poprzez „prawo o bluźnierstwie”. Podobna sytuacja zauważalna jest w krajach afrykańskich, jak Kenia, Mali, Nigeria, Czad czy Tanzania. Również w Europie dostrzegalne są antychrześcijańskie działania świeckich grup, które chcą siłą narzucić całej społeczności swoje poglądy i usankcjonować je prawnie. W wielu miejscach na świecie, choćby w Indiach, wprowadzone zostały przepisy zabraniające zmiany religii. Jest to zabieg mający zatrzymać proces chrystianizacji danego regionu.

Raport zauważa też, że w wielu krajach wzrasta świadomość prawa do wolności religijnej. ...

Kinga Ochnio

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł