Diecezja
Źródło: Arch
Źródło: Arch

Niech te dary będą ożywiane

Uroczysta Msza św. w radzyńskim sanktuarium MBNP sprawowana 16 października, w dniu wyboru papieża - Polaka, montaż słowno-muzyczny, sadzenie Dębu 10-lecia oraz liczne atrakcje sportowe złożyły się na obchody dziesiątej rocznicy nadania Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II.

Otaczam modlitwą tych, którzy tworzą i tworzyli rzeczywistość szkolną. Za pośrednictwem waszego wielkiego patrona módlmy się za tych, którzy uczą, wychowują, kierują, i tych, którzy zdobywają wiedzę. Mszę św. rozpoczął hymn Światowych Dni Młodzieży Błogosławieni miłosierni - niech te dary będą ożywiane.

Niech nie zabraknie ich w waszych sercach. O to prosimy i za ten dar miłosierdzia, który przejawia się w różnych płaszczyznach, dziękujemy – podkreślał ks. prałat Roman Wiszniewski, rozpoczynając dziękczynno-błagalną Mszę św. Wraz z młodzieżą, dyrekcją szkoły i nauczycielami uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz miejskich, gminnych i powiatowych oraz delegacje szkół noszących imię Jana Pawła II.

Po Eucharystii młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Na pamiątkę jubileuszu nadania szkole imienia Papieża Polaka na placu przy budynku szkoły posadzony został „Dąb 10-lecia”. – Dąb symbolizuje świętość, długowieczność i moc. Tego potrzebuje współczesny świat, tego potrzebuje nasza społeczność szkolna – przypominała zebranym Małgorzata Więcławska, nauczycielka w ZSP.

Podczas części oficjalnej, w trakcie krótkiego apelu, zebrani wysłuchali referatu przypominającego zainteresowania Karola Wojtyły; wspominano przy tym o jego pasjach. Po części oficjalnej odbył się piknik sportowy. Zorganizowano: turniej siatkarski o puchar dyrektora ZSP dla gimnazjalistów, VII Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu o puchar starosty radzyńskiego, sztafetę pływacką o puchar dyrektora ZSP, turniej piłki nożnej, w którym wzięli udział uczniowie, nauczyciele i księża. Odtańczono także zumbę dla Jana Pawła II. Wieczorem odbył się marszobieg – również poświęcony patronowi szkoły.

MAKO