Kultura
Źródło: MOK Terespol
Źródło: MOK Terespol

Niedziela z gwiazdami

Pomimo fatalnej i deszczowej pogody mieszkańcy nie zawiedli. Tysiące osób przyszły na stadion miejski, by pobawić się przy dobrej muzyce, spędzić czas z rodziną, a także wesprzeć sześcioletnią Zuzię.

Niedziela w Terspolu to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych nie tylko miasta, ale i regionu, gdyż na festyn przyjeżdżają nawet mieszkańcy z oddalonych od Terespola miejscowości. Tak było i tym razem. Nie przeszkodziła nawet kiepska aura. Święto miasta zainaugurowała Msza św. w kościele Świętej Trójcy w Terespolu. Następnie Orkiestra Dęta Miasta Brześć poprowadziła przez miasto na stadion miejski, gdzie wystąpił żeński Chór Polonijny ,,Polesie”, który z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości zaprezentował pieśni patriotyczne i ludowe.

Następnie na scenie zameldowała się dobrze znana lokalnej publiczności 25 osobowa Orkiestra Dęta Miasta Brześć, której towarzyszyli wokaliści.

Tuż przed 17.00 burmistrz Jacek Danieluk, przewodniczący rady miasta Jarosław Tarasiuk oraz zaproszeni goście z sąsiednich gmin i miast partnerskich z Białorusi i Ukrainy dokonali oficjalnego otwarcia imprezy, zapraszając jednocześnie do strefy kibica na mecz finałowy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Tymczasem na scenie trwały występy.

Zaśpiewały dwie terespolskie młode wokalistki: Natalia Szołoniuk i Zuzanna Wic, a także pochodząca z Białorusi – Angelina Pipper.

 

Zabawa w szczytnym celu

Pierwszą gwiazdą była ceniona wokalistka Krystyna Giżowska, która akompaniamencie gitary i keyboardu przypomniała swoje największe hity, m.in.: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat”. Po nastrojowym recitalu przyszedł czas na grupę Mig. Po nim wystąpiła grupa Muzzart z Brześcia, która wykonała m.in. utwór zespołu Dżem ,,Do kołyski”.

Po solidnej rozgrzewce przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – Sylwię Grzeszczak. Święcąca triumfy na listach przebojów piosenkarka wspólnie ze swoim zespołem dała niezapomniany koncert. Kilka tysięcy osób śpiewało wspólnie z artystką jej największe przeboje: ,,Małe rzeczy”, ,,Sen o przyszłości”, ,,Księżniczka”. Koncert zakończył pokaz sztucznych ogni.

Kilkutysięczna publiczność bawiła się świetnie do późnych godzin nocnych.

Podczas festynu odbyła się zbiórka do puszek na rzecz sześcioletniej Zuzi Chomiuk. W sumie zebrano prawie 4 tys. zł. Kwota została przekazana rodzicom i zostanie wykorzystana na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

 

Na sportowo

Dzień wcześniej odbył się Turniej Tenisa o Puchar Burmistrza Miasta Terespol z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystartowało 14 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Piotr Szyszkowski, drugie – Andrzej Korneluk, a trzecie – Jarosław Ciepłowski.

Natomiast w niedzielę rozegrano zawody sportowe – Międzynarodowy Turniej Eisstocka o Puchar Burmistrza Miasta Terespol. Wzięło w nim udział dziewięć drużyn z Polski i Białorusi.

Zwyciężyli gospodarze, w składzie: Andrzej Korbal, Marek Czerwiński, Zdzisław Wołoszko, Tomasz Czapski i Jacek Wiśniewski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Real Brześć, a na trzecim Bizon Brześć. Juniorzy z Terespola zajęli piąte, a U-16 ósme miejsce.

MD