Diecezja
Niepełnosprawni na Jasną Górę

Niepełnosprawni na Jasną Górę

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej zaprasza osoby zainteresowane do wzięcia udziału w jubileuszowej - XX Pieszej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych na Jasną Górę.

Pielgrzymka, tradycyjnie już, rozpocznie się 5 sierpnia. Wyjazd do Warszawy uczestników z diecezji siedleckiej, idących następnie w grupie Bł. Unitów Podlaskich, zaplanowano na 4 sierpnia, o 15.00. Na szlak pielgrzymi wyruszą więc dzień później, o 5.00 rano.

Dariusz Samborski, prezes siedleckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, zapraszając do wzięcia udziału w pielgrzymce, podkreśla, że cała trasa, jak i etapy przypadające na poszczególne dni są dostosowane do możliwości osób niepełnosprawnych. Zaznacza przy tym, że wspólnie spędzony na szlaku czas jest cenną formą duchowych rekolekcji, ale też lekcją braterskiej miłości i pomocy. Wsparciem niepełnosprawnym uczestnikom, jak co roku, służyć będą wolontariusze. A kto był raz, ten nie wyobraża sobie wakacji bez trudu pielgrzymowania do tronu Jasnogórskiej Pani.

Całkowity koszt pielgrzymki, wraz z dojazdem do Warszawy, noclegiem w Domu Pielgrzyma oraz powrotem do Siedlec, wynosi 260 zł. Zapisy i dokładne informacje udzielane są w środy, od 15.00 do 17.00, w biurze KSN przy ul. Kilińskiego 13/11 w Siedlcach. Można je także uzyskać, dzwoniąc pod nr tel. (25) 644-95-83 bądź bezpośrednio do D. Samborskiego pod nr: 509-588-112.

PIOTR PIECIAK

WA