Niepewność do końca

SKK wygrał po zaciętej do końca spotkania walce.

SKK – Harmattan 81:77

Po raz kolejny koszykarze SKK dostarczyli swoim sympatykom nie lada emocji. Zaczęli od  prowadzenia 8:2, potem do głosu doszli goście, którzy zdołali wygrać pierwszą kwartę. SKK w tej części grał sennie, niemrawo i bez animuszu. Gospodarze zaczęli jednak się rozkręcać i ich gra wyglądała znacznie lepiej. Efektem tego było prowadzenie po dwóch kwartach czterema punktami. Po zmianie stron SKK zaczął znakomicie, trafiając raz po raz i uzyskał 10-punktową przewagę. Wydawało się, że siedlczanie złapali odpowiedni rytm. Niestety, trafił im się słabszy moment i goście zdołali zniwelować straty. O wyniku spotkania przesądziły ostatnie minuty. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie i kibice zaczęli drżeć o wynik. Bohaterem okazał się Marcin Ciszewski, który w decydującym momencie cztery razy skutecznie wykonał rzuty osobiste i dobił piłkę po niecelnym rzucie Rafała Wójcickiego. To było cenne sześć punktów, które przeważyły szalę na stronę siedleckiej drużyny. W zespole SKK po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się Kamil Sulima.

II liga mężczyzn, gr. A

25 kolejka:

SKK Siedlce – KS Harmattan Gniewkowo 81:77 (14:20, 22:12, 20:21, 25:24)

SKK: Czyż 15, Dębski 14 (2×3), Miatkowski 10 (1), Bal 10 (2), Ciszewski 10, Wójcicki 9 (1), Bosek 4, Nędzi 3, K. Chomka 3 (1), Sulima 3 (1). Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: Asseco Prokom 3 Gdynia – Tur Bielsk Podlaski 51:66, Legia Warszawa – OSSM PZKosz Sopot 80:66, OSSM PZKosz Warszawa – Żyrardowianka Żyrardów 61:64, Inter Parts AZS UWM Olsztyn – SIDEn MMKS VIII LO Toruń 68:82, Astoria Bydgoszcz – Żuraw Gniewino 100:75, ŻTS Nowy Dwór Gdański – Korsarz Gdańsk 95:49, Basket Kwidzyn – Norgips Piaseczno 59:79.