Kultura
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

„Niepomysłowość twórcza” doceniona

11 i 12 października odbywały się I Międzywojewódzkie Spotkania Kabaretowe „Kąkolewisko”. Impreza, zorganizowana przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy Wschodniej zgromadziła aż 16 kabaretów z Mazowsza i Lubelszczyzny.

Spotkanie przeprowadzono w 2 kategoriach – w sobotę zaprezentowały swoją twórczość kabarety młodzieżowe, natomiast w niedzielę grupy dorosłych. 3-osobowe jury przyznawało nagrody w zależności od poziomu i tematyki skeczy (a ta była bardzo różna). Wśród występujących pierwszego dnia komisja wyróżniła: kabaret „Młode Lisy” z Koroszczyna i grupy „Masakra” z Poniatowej oraz „Stonka Ziemniaczana Pasiasty Dywersant” z Lublina. Laureaci otrzymali gadżety rzeczowe oraz nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów. Spośród zespołów dorosłych jury uznało za najlepsze występy kabaretów: „Snop” z Wierzbicy, „Łzy Sołtysa” z Sarnak, „Sami Swoi” z Sawina, „To i owo na ludowo” z Gródka, „Onufry” z Końskowoli oraz „Dziady Polskie” z Kąkolewnicy (na zdjęciu).

Wszystkie kabarety, które bawiły gości na kąkolewnickiej scenie, zostały obdarowane nagrodami pieniężnymi – od 500 po 200 zł. Doceniono zarówno debiutujące grupy, jak i stałych bywalców kabaretowych spotkań. Ponadto jury postanowiło przyznać nagrody indywidualne w kategorii nagroda aktorska oraz nagroda za akompaniament. W sumie rozdano około 4.500 zł. Nagrodzonym gratulujemy.

Iwona Zduniak-Urban