Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Nieść miłość Boga

W świecie pozbawionym i poszukującym miłości bądźcie znakiem obecności nieskończonej miłości Boga ukazanej w Jezusowym sercu - mówił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas święceń prezbiteratu.

W sobotę 12 czerwca ordynariusz diecezji siedleckiej udzielił święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom. Uroczystą Mszę św. wraz z biskupem koncelebrowali: ks. kan. Piotr Paćkowski - rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, oraz ks. Maciej Majek - ojciec duchowny kleryków. Nowi księża diecezji siedleckiej to: ks. Damian Gadamer z par. pw. św. Jadwigi w Mokobodach, ks. Adrian Gendek z par. pw. św. Józefa w Trąbkach, ks. Grzegorz Góraj z par. Najświętszego Zbawiciela w Rykach, ks. Paweł Konieczny z par. Trójcy Przenajświętszej w Staninie, ks. Patryk Krzymowski z par. pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, ks. Adrian Kubak z par. Świętej Rodziny w Sobolewie, ks. Łukasz Kwasowiec z par. pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podl., ks. Kacper Osak z par. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim, ks. Robert Piegdoń z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Ks. biskup w homilii wskazywał, że powołanie, jakim zostali obdarowani księża diakoni, jest dziełem Jezusa Chrystusa. – Dar kapłaństwa, który dzisiaj otrzymujecie, jest Jego darem dla was. On was powołał, a wy pozytywnie odpowiedzieliście na Jego wezwanie. Pośród wielu głosów, jakie docierały do was, przyjęliście ten pochodzący od Jezusa – wskazywał bp Gurda.

Przez czas formacji seminaryjnej przyszli prezbiterzy uczyli się, co znaczy wezwanie Zbawiciela: „Pójdź za Mną”. – Decyzja o dopuszczeniu was do święceń świadczy o tym, że weszliście w ślady Jezusa, że możecie już chodzić samodzielnie, że nie pomylicie samodzielności z dobrowolnością. Bo droga Jezusa jest jedna. Ta, którą pozostawił nam w Ewangelii. ...

ks. Marek Weresa

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł