Źródło: P
Źródło: P

Niespodzianka w Olsztynie

Garwolińska Wilga niespodziewanie wygrała z rezerwami AZS-su w Olsztynie, Ósemka przegrała ze Ślepskiem Augustów w Siedlcach.

AZS II – Wilga 2:3

Pierwszy set to przewaga gospodarzy, którzy dość szybko rozprawili się z Wilgą, wygrywając do 17. Drugi set był zgoła odmienny w wykonaniu garwolinian. Dzięki dobrej zagrywce oraz umiejętnemu rozgrywaniu piłek przez Jakuba Sokołowskiego okazali się lepsi. Trzecia partia to typowa walka o punkty zakończona pozytywnym rozstrzygnięciem dla gospodarzy. Mimo utrzymującej się przewagi 1:2 siatkarze z Garwolina nie zrezygnowali. Dobra gra garwolinian, głównie środkowych: Pruskiego i Szyćko (wychowanka klubu z  Olsztyna), dała efekt w postaci zwycięstwa do 23. Wszystko zatem miało się rozstrzygnąć w tie-breaku. Oba zespoły szły łeb w łeb aż do stanu punktowego11:11. Wówczas gospodarze stracili dwa punkty. Po kontrowersyjnej decyzji arbiter przyznał punkt Wildze. Wawrzyniak (siatkarz z kadry I drużyny) z AZS-su protestował, za co dostał żółtą kartkę, a Wilga otrzymała dodatkowo punkt. Przewagi dwóch punktów w tak ważnym momencie meczu goście nie zmarnowali i wygrali do 13, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Ósemka – Ślepsk 0:3

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie – na parkiet hali przy ul. Prusa wybiegły przecież dwa czołowe zespoły. Konfrontacja zakończyła się wygraną  gości, którzy w Siedlcach zwyciężyli zasłużenie 3:0. Punkty w poszczególnych setach do końca nie pokazują tego wszystkiego, co działo się w siedleckiej hali. Ślepsk okazał się lepszą drużyną i to pod każdym względem: lepsza zagrywka, przyjęcie, atak i w końcu blok był na korzyść gości. Z kolei siedlczanie zawodzili pod każdym względem. Ósemka miała okresy dobrej gry, ale chwilę potem następowały gorsze zagrania. Ślepsk, grający spokojnie i konsekwentnie, tak naprawdę pogubił  się tylko raz w pierwszej części trzeciego seta, kiedy to słabe przyjęcie spowodowało stratę kilku punktów. Augustowianie odrobili ją jednak i po pasjonującej końcówce wygrali na przewagi.

II liga mężczyzn, grupa III

15 kolejka:

Ósemka Elmo Siedlce – Ślepsk Augustów 0:3 (21:25, 22:25, 31:33)

Ósemka: Jackowicz, Świerżewski, Dziewit, Pierzchalski, Krzysiek, Burzec oraz Kołodziej (libero), Auguścik, Szataniak. Trener: K. Wójcik.

AZS UWM II Olsztyn – Wilga Garwolin 2:3 (17, -23, 22,-23,-13).
Wilga: Sokołowski, Szyćko, Pruski, Rząca, Grzelecki, Godlewski oraz Łuczka (libero), Postek, Drabkowski. Trener: J. Sokołowski.

Pozostałe mecze: Legia Warszawa – Pekpol Ostrołęka 1:3, Armat Kozienice – MOS Wola Warszawa 2:3, Stoczniowiec Gdańsk – MKS Pruszcz Gdański 1:3

III liga

Mężczyźni

Mazowsze
Mogielanka Mogielnice – Ósemka Siedlce 3:0 (25:14, 25:20, 25:16)

Lublin
Grupa awansowa
AZS PL Lublin – AZS AWF Biała Podlaska 2:3, Cukrownik Lublin – Wolanka Wola Osowińska 3:1