Sport
Nike śladami Nike

Nike śladami Nike

Wiele wskazuje na to, że nowa Nike Węgrów chce iść w ślady dawnego klubu i nawiązać do złotego okresu węgrowskiej żeńskiej siatkówki, kiedy to zespół występował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W ubiegłym sezonie Nike po zgłoszeniu się do rywalizacji w III lidze bez problemu wygrała rozgrywki i po barażach w sposób zdecydowany uzyskała awans do II ligi. Teraz przed klubem rywalizacja w II lidze, do której węgrowski klub chce się solidnie przygotować, by potem odegrać jak najważniejszą rolę w rozgrywkach.

Przebudowana kadra

– Przygotowania zaczęliśmy 29 lipca. Po tygodniu zajęć w Węgrowie wyjeżdżamy na zgrupowanie do Lądka Zdroju. Tam będziemy trenować przez siedem dni i powrócimy do zajęć u siebie. Na 6 września w klubie zaplanowano dużą uroczystość z okazji 30-lecia. Przyjadą byłe zawodniczki Nike i zostanie rozegrany turniej zespołów II-ligowych. Na tym zakończy się I etap przygotowań. Potem czeka nas jeszcze udział w dwóch turniejach i 28 września rozpoczniemy sezon – mówi trener zespołu Robert Kupisz. Kadra zespołu, jak twierdzi szkoleniowiec, zostanie przebudowana w 60%. Dołączą zawodniczki z wyższych klas rozgrywkowych, które mają stanowić trzon zespołu. Wśród nich są: Izabela Korzon, występująca na pozycji skrzydłowej i mająca za sobą występy w I lidze oraz ligach zagranicznych, dwie siatkarki z rozpadającej się Politechniki Warszawskiej – atakująca Małgorzata Zaciek i skrzydłowa Beata Mielczarek. Bardzo blisko Nike jest znana siatkarka Marlena Mieszała, która ma za sobą bogatą i utytułowaną karierę, a także występy w klubie z Węgrowa w czasach jego świetności. Te transfery pokazują, że klub z Węgrowa będzie dysponował silnym składem, który może wiele dokonać w rozgrywkach.

Odegrać czołową rolę

– Założyliśmy sobie, że chcemy odegrać czołową rolę w rozgrywkach, tak jak w poprzednim sezonie, kiedy celem był awans do II ligi. Teraz budujemy zespół z myślą zrealizowania naszego kolejnego marzenia, powalczenia o awans do I ligi. Co do kadry, to bazą pozostaną zawodniczki, które pochodzą z Węgrowa, bowiem dziewczyny spoza naszego miasta występujące w ubiegłym sezonie odchodzą z zespołu – dodaje trener Kupisz.

Nike w rozgrywkach II ligi zagra w grupie centralnej, która została rozszerzona o nowych rywali. Będą nimi drużyny: Energetyka Poznań, Murowanej Gośliny, AZS Częstochowa i Victorii Lubliniec.

Do głównych faworytów ligi trener zalicza drużyny AZS Częstochowa, ŁKS Łódź oraz węgrowski team. Zdaniem szkoleniowca może jeszcze do nich ktoś dołączyć, jak chociażby Energetyk Poznań, gdzie sprowadzono włoskiego szkoleniowca.

Klub z Węgrowa nie zapomina oczywiście o pracy z młodzieżą, która miała w przeszłości osiągnięcia. Nike chce rozpocząć pracę w tym zakresie, nawiązując ścisłą współpracę z Siatkarskim Ośrodkiem Szkolenia w Węgrowie. Efektem tej współdziałania jest obecność w kadrze drużyny dwóch wychowanek ośrodka – 17-letniej Ania Wołdonkowskiej i Natalii Dąbkowskiej. Nawiązywana jest też współpraca z klubem Olimpia. Trener Kupisz ma nadzieję, że w przyszłości dojdzie do połączenia sił i Węgrów znów będzie słynny nie tylko z I zespołu, ale też z pracy z młodzieżą.

Aby klub się mógł się rozwijać bezwzględnie potrzebne są na to środki finansowe. Pod tym względem główną pracę wykonują prezes Nike Wojtek Górecki i członek zarządu klubu Jacek Stosio. Działacze klubowi podejmują wiele rozmów ze sponsorami. Nike powinna dopiąć budżet do rozpoczęcia rozgrywek, by wywiązać się wszystkich zobowiązań finansowych.

Andrzej Materski