Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Nikt nie znalazł się tu przypadkowo

Artystyczny w nazwie w tym roku ukierunkowany był na kolekcjonowanie wspomnień i wrażeń! Tegoroczny plener przebiegał pod hasłem: „Odnaleźć siebie, umiłować to, co trwa i poczuć, jak piękne jest życie”. Czy spełnił swoje zadanie?

Miejscem 16 już edycji Letniego Pleneru Artystycznego - zainicjowanego i niezmiennie organizowanego przez siedlecki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej - były Dobczyce. Miasto w województwie małopolskim, położone w dolinie rzeki Raby, znane jest m.in. ze wzgórza zamkowego, gdzie wychowywał się św. Kazimierz, zaś Jan Długosz pisał tam część swoich kronik.

– Szukaliśmy miejsca, które pozwoliłoby naszym podopiecznym na dwutygodniowy komfortowy wypoczynek, a jednocześnie dawało szansę zwiedzenia pięknych okolic i podziwiania górskich krajobrazów. Dobczyce okazały się strzałem w dziesiątkę! – nie kryje radości Beata Grochowska, szefowa siedleckiego oddziału KSN.

Program bogaty w zwiedzanie

Do dyspozycji uczestników pleneru był ośrodek wypoczynkowy dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Przed domkami, w których mieszkaliśmy, znajdowały się stoliki i ławki, co sprawiło, że nasi podopieczni większość czasu spędzali na świeżym powietrzu: wśród zieleni i – co najważniejsze – we wspólnym gronie. A już najbardziej ucieszyła ich informacja, że nie obowiązuje… cisza nocna! – wyjaśnia B. Grochowska.

Dogodną lokalizację ośrodka stanowiącego bazę wypadową do zwiedzania okolicy chwali też Dariusz Samborski, członek zarządu KSN Diecezji Siedleckiej. – Tegoroczny program obfitował w wycieczki krajoznawcze. Zwiedziliśmy Wadowice, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Zakopane i Pieniny. Naszym wyjazdom towarzyszyła piękna pogoda. Nic więc dziwnego, że wielu spośród uczestników podkreślało, że był to najbardziej udany plener w dotychczasowej historii – sygnalizuje. ...

WA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł