Aktualności
NoveKino zaprasza na Kino Seniora

NoveKino zaprasza na Kino Seniora

To cykl cieszący się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów z uwagi na możliwość współdecydowania o repertuarze.

Seniorzy cenią sobie polskie kino. Doceniają także filmy zagraniczne o walorach edukacyjnych i psychologicznych. Każde ze spotkań jest okazją do rozmów, które odbywają się w foyer kina pod czujnym okiem koordynatora.

W ramach cyklu w poniedziałek 27 marca zostanie wyświetlony film „Chleb i sól” w reż. Damiana Kocura. Fabuła inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, a w filmie zagrali naturszczycy. Tymek, młody pianista, student warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, wraca na wakacje do swojej rodzinnej miejscowości, gdzie czekają na niego matka, młodszy brat i kumple z osiedla. Centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo otwarty bar z kebabem. Tymek staje się świadkiem nakręcającej się spirali napięć między pracownikami baru arabskiego pochodzenia, a jego kumplami. Spirali, której finał okaże się tragiczny w skutkach.

W jednej z głównych ról wystąpił Tymoteusz Bies – utalentowany uczestnik Konkursu Chopinowskiego i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Film został. uhonorowany m.in. na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Nagrodą Specjalną Jury.

Zapraszamy w poniedziałek 27 marca o 12.00 do NoveKino Siedlce!