Aktualności
Nowa odsłona kodeńskich Wieczorów z Maryją

Nowa odsłona kodeńskich Wieczorów z Maryją

Od stycznia każdy Wieczór z Maryją w kodeńskim sanktuarium jest poprzedzony rekolekcjami maryjnymi. Czas skupienia rozpoczyna się w piątek wieczorem.

Organizatorami rekolekcji są ojcowie oblaci. Zakonnicy pragną w ten sposób przybliżyć wiernym duchowość maryjną. Każde spotkanie ma inny temat.

– Miliony osób na świece przychodzą do sanktuariów, aby spotkać Boga, podziękować Mu i prosić o łaski. Wiele z tych sanktuariów nosi imię Maryi. Ludzie podkreślają, że doznali łask od Boga przez Jej wstawiennictwo. Skąd bierze się niezwykła siła i skuteczność Maryi? Dlaczego Jezus Jej nie odmawia i tak często wysłuchuje Jej próśb? Może dlatego że, jak mówią niektórzy, była Ona nieziemska? A ty, dlaczego do Niej przychodzisz? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi w kolejnym spotkaniu naszego cyklu rekolekcji z Maryją noszącego tytuł: „On mi niczego nie odmówi” – zapowiada o. Mariusz Bosek, rzecznik prasowy sanktuarium.

Rekolekcje odbędą się w dniach 16-17 lutego w sanktuarium w Kodniu. Ich zwieńczeniem będzie Wieczór z Maryją, który tradycyjnie odbywa się w każdą trzecią sobotę miesiąca. Tytuł rekolekcji zaczerpnięty jest z objawień Matki Bożej, których doznała Estella Faguette z Francji. Ich owocem był szkaplerz oblacki.

Rekolekcje prowadzą posługujący w sanktuarium o. Mariusz i o. Piotr. – Tym razem skupimy się na Maryi jako naszej pośredniczce. Prosimy, by wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w rekolekcjach, zarejestrowali się wcześniej na furcie (tel. 83-375-41-19). Istnieje możliwość skorzystania z noclegu i posiłków. Rekolekcje zaczynamy o 19.00 w piątek, a kończymy o 17.00 w sobotę, aby dać jeszcze nieco wolnego czasu przed Wieczorem z Maryją – dopowiada o. Mariusz. W programie rekolekcji będą m.in. konferencje, modlitwa i odpowiedzi na pytania uczestników dotyczące wiary i bieżących spraw związanych z Kościołem.

AWAW