Region

Nowa usługa w SCO

Rehabilitacja fizyczna, wsparcie żywieniowe, psychologiczne oraz modyfikacja stylu życia - to elementy terapii, jaką zostaną objęci pacjenci onkologiczni w ramach poradni prehabilitacyjnej Siedleckiego Centrum Onkologii.

- Wszystkie nasze działania podejmujemy z myślą o dobru pacjentów - tłumaczy zamysł inicjatywy dr n. med. Joanna Kozłowiec, zastępca dyrektora Siedleckiego Centrum Onkologii. Stąd pomysł uruchomienia nowej usługi dla pacjentów onkologicznych. - Prehabilitacja to kompleksowe działanie mające na celu przygotowanie pacjenta, który otrzymał diagnozę, by mógł przejść cały cykl opieki leczenia zachowawczego czy zabiegowego jak najlepiej - tłumaczy. Uroczyste otwarcia poradni miało miejsce 23 lutego. To pierwsza tego typu poradnia w województwie mazowieckim i nie jest kontraktowana z NFZ.

– Możliwość jej działania wynika z zaangażowania naszego zespołu – podkreśla J. Kozłowiec, dodając, że inicjatorem tego pomysłu jest onkolog prof. Jakub Radziszewski, pracujący na oddziale chirurgii onkologicznej oraz dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Skąd więc środki? – Nie możemy patrzeć tylko na pieniądze i przez ich pryzmat na pacjenta – podkreśla dyrektor SCO dr n. med. Lubomir Bodnar. – NFZ nie ma takiej poradni w swoich wycenach, ale można znaleźć środki na jej prowadzenie. ...

JAG

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł