Aktualności
Nowe karty na nowy rok

Nowe karty na nowy rok

Rodzice z trójką dzieci mogą korzystać ze zniżek oferowanych przez ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny oraz międzyrzecką Kartę Rodziny 3+.

Początek roku jest dobrą okazją, by przypomnieć rodzinom o złożeniu wniosku na karty, których ważność upływa z dniem 31 grudnia.

Program „Karta Rodziny 3+” funkcjonuje w mieście od stycznia 2014 r. Zniżki w tym programie oferują lokalni przedsiębiorcy, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z kartą można też uzyskać rabat w opłatach za przedszkole i komunikację miejską. Lista partnerów programu znajduje się na stronie internetowej urzędu miasta.

Wspomniane karty wydawane są na rok kalendarzowy, a więc 31 grudnia tracą ważność, co sprawia, że trzeba złożyć wniosek o kolejne – na bieżący rok. Międzyrzecka karta wydawana jest rodzinom zamieszkującym na terenie miasta, a przy tym posiadającym troje lub więcej dzieci w wieku do 20 lat. W ubiegłym roku z kart korzystało blisko 200 rodzin.

Z kolei z ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny mogą korzystać rodzice przynajmniej trójki dzieci bezterminowo do czasu ukończenia przez nie 18 lat, a w przypadku kontynuowania przez nie nauki – do 25 roku życia. Zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oferują m.in.: PKP, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Kopalnia Soli w Wieliczce, Muzea Narodowe w Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu, Stadion Narodowy w Warszawie oraz sieć delikatesów Alma.

Informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl. Wnioski o wydanie obu kart można pobrać w pokoju nr 14 międzyrzeckiego urzędu miasta.

BZ