Aktualności
Nowe miejsca pracy

Nowe miejsca pracy

Kończy się rozbudowa nowej hali produkcyjnej Fabryki Narzędzi Chirurgicznych „Braun”. Docelowo znajdzie tu pracę ponad 200 osób. Jej otwarcie zaplanowano w maju 2016 r. - Równolegle z budową zakładu  szkoliliśmy pracowników w Fabryce Narzędzi Chirurgicznych w Nowym  Tomyślu - mówi Zdzisław Miś, dyrektor radzyńskiej filii.

Na początku pracowało tu 35 osób. – Obecnie zatrudniamy 223 pracowników, głownie  
z powiatu radzyńskiego  ale i sąsiednich – wylicza Z. Miś.

 

Wsparcie dla młodych 
Dzięki współpracy z fabryką uczniowie radzyńskiego zespołu szkół ponadgimnazjalnych odbywają w niej praktyki, także płatne. – Są zatrudnieni jako młodociani pracownicy. Po trzech latach takich praktyk będą mieli pierwszeństwo w zatrudnieniu – wyjaśnia Z. Miś. – Chętnie przyjmujemy młodych, bo są sprawni i kreatywni.  A praca nie jest tu łatwa. Wymaga ciągłego doskonalenia, bo pracujemy na coraz bardziej skomplikowanych urządzeniach. Na szczęście przychodząca do nas młodzież chce się uczyć i angażować w pracę – dodaje.

Nowe możliwości 
W grudniu 2014 r. rozpoczęto budowę nowej hali produkcyjnej. Obecnie trwają w niej prace wykończeniowe. – Docelowo w nowej hali chcielibyśmy zatrudnić ponad 200 osób – informuje dyrektor zakładu. W nowych pomieszczeniach dodatkowo znalazło się  miejsce na zaplecze socjalne a także szkolne warsztaty. Radzyńska Fabryka Narzędzi Chirurgicznych dysponuje 8 ha terenów pod inwestycje, co zapewnia jej w przyszłości dalszy rozwój.
 

MAKO