Sport
PIXABAY.COM
PIXABAY.COM

Nowe otwarcie

Pod wodzą nowego szkoleniowca Pawła Bielińskiego siatkarze Trójki Międzyrzec Podlaski rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Nowy trener Trójki od lat był związany z PSG KPS Siedlce jako zawodnik, potem asystent I trenera I drużyny i szkoleniowiec rezerwowego zespołu I-ligowca. - Decyzję o podjęciu pracy w Międzyrzecu Podlaskim podjąłem pod koniec ubiegłego sezonu, po głębokim zastanowieniu się i rozmowie z prezesem Trójki oraz byłym trenerem Marcinem Śliwą, z którym znam się od wielu lat - mówi Paweł Bieliński. - Koncepcja, jaką zaproponowałem na prowadzenie Trójki, spodobała się prezesowi Śliwie, co zaowocowało przyjęciem propozycji szkoleniowca - dodaje.

Na pytanie, jak widzi nowy zespół Trójki, Bieliński odpowiada, że będzie to młody team złożony głównie ze studentów bialskiej AWF oraz wypożyczonych młodych wychowanków PSG KPS Siedlce – Sebastiana Staszewskiego i Piotra Truszkowskiego. – Zespół ma się charakteryzować walecznością, podjęciem ciężkich treningów, a czas pokaże, na co nas stać – podkreśla P. Bieliński. W porównaniu z poprzednim sezonem kadra Trójki zmieni się w ok. 60%. Z siatkarzy, którzy dotychczas występowali i są związani z Trójką, zostają: Michał Gołębiewski, Patryk Sobieszczak, Damian Jurkowski, a przychodzą m.in. mający za sobą grę w I lidze: Karol Kubisz i Kacper Kubczak.

 

Praca w Międzyrzecu

Do nowego sezonu siatkarze Trójki będą się przygotowywać wyłącznie na obiektach w Międzyrzecu Podlaskim. Trener Bieliński skupi się w przygotowaniach głównie nad techniką i dynamiką, mając na uwadze to, że do zajęć grupowych w klubie siatkarze przystąpili po wstępnych zajęciach indywidualnych. Oprócz treningów zespół zagra sparingi z MOS Wola Warszawa, KKS Kozienice oraz będzie uczestniczył w turniejach w Warszawie na Woli i u siebie. Przez gry kontrolne trener chce lepiej poznać zespół, a przede wszystkim zgrać go. Pierwsze spotkanie w rozgrywkach II ligi grupy II Trójka zagra 30 września na własnym parkiecie z rezerwami Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Andrzej Materski